HEAD Cup 27.-28.1.2018

Krkonoše/Pec pod Sněžkou - Poslední lednový víkend byl opět závodní. Konaly se první závody ze seriálu HEAD Cup 2018. Tentokrát jsme vyrazili do Krkonoš do Pece pod Sněžkou. Prvních závodů se účastnili Matějka, Davča Chroustovský

3410edb5 dfe4 47fc a48d 8823300e22dc

a Alenka Kuncová. Vše se odehrávalo na sjezdovce Javor.

V sobotu, už když jsme vstali, tak jsme věděli, že nám počasí nebude přát. Celý den byla mlha a pršelo. Přesto vše probíhalo podle plánu, takže i start závodníků byl podle plánu. Jako první na trať vyrazil Davča, který dojel v konkurenci 54 borců na skvělém 11.místě. Druhá vyrazila na trať Alenka a po pěkné jízdě obsadila 23.místo ze 45 závodnic. A poslední vyrazil do boje Matějka, který po opatrné jízdě dojel pro 7.místo.

V neděli byl scénář stejný jako v sobotu. Počasí i tento den nebylo ideální, přesto chtěli naši závodníci bojovat o další cenné body. Davča, jako nejmladší člen výpravy, vyrazil na trať první, a i když byla jízda dravější než předešlý den předešlý den, tak to stačilo na 10.místo. Alenka, jako jediná zástupkyně dívek, do toho šla zostra. Prvních pár bran projela skvěle, ale pak přišel bohužel pád a přišla diskvalifikace. Teď ještě zbýval Matějka a všichni doufali, že dnešní jízda bude lepší než předešlý den. A ono se vážně zadařilo a po dravé jízdě obsadil 2.místo. Na prvního ztratil pouhé 4 setiny.

Text: Pavla

Foto: Maruška K.