ÚKZ Dolní Morava a Kouty 16.-19.12.2017

Králický Sněžník/Jeseníky - Letos již širší žákovský tým zahájil závodní sezónu na tradičních slalomech na sjezdovce Slamník a obřácích v Koutech. Naše partička složená z již zkušeného dua Dundee a Dáda (známe z loňských televizních novin), byla obohacena o premianty na poli žákovských závodů: Anička Javůrková, David Jozl, Barča a Matěj Vávrovi.

ukzdmkouty2018

Výsledky mladší a starší žáci dohromady.

Sobota 16.12.2017 SL Slamník

Anička obsadila v prvním závodě pěknou 39. příčku a vyjela si pěkné body do LB. Barča se nenechala zahanbit a dojela na 43. místě a také připsala první body. Obě naše slečny překvapily nebojácnými výkony v těžkých podmínkách. Na startu se objevili naši mladší žáci, kteří se snažili napodobit výkony našich děvčat. Cíl jim bohužel tentokrát nebyl souzen a oba závod nedokončili. Na závěr prvního dne se na startu objevila nezkušenější závodnice HB SKI TEAMu Dáda Lara Jozlová a dojela si 29. místem pro svoje nejlepší body ve slalomu. Po závodě závodníci odsekali přimrzlého trenéra Božu a doprovodný servisní tým ze startu, kde celý den mrzli doslova až na kost.

deem201701

Neděle 17.12.2017 SL Slamník

Na neděli posílil náš tým Dan Fiala, který výbornou jízdou v prvním kole atakoval 15. místo, bohužel byl po neprojetí branky diskvalifikován. Dáda skvělým výkonem potvrdila svoje včerejší body a obsadila skvělou 24. příčku v závodě. Naše mladší žákyně měly smolný den a obě závod nedokončily. Jejich výpadek, ale vynahradili naši mladší žáci. David Jozl si po včerejším výpadku dojel pro svoje prvním body ve slalomu a vyrovnanými jízdami obsadil 42. místo. Matěj Vávra po pádu v prvním kole, šel do druhého kola z posledního místa. Matěj předvedl výborný výkon a ve druhém kole dokonce porazil svého parťáka Davida o třičtvrtě vteřiny. V závodě mu patřila 56. příčka.

Po víkendu závodníky čekal přesun na obřáky v Koutech nad Desnou, kde se slitovala i předpověď počasí a zlepšila se viditelnost. Pro trenéra a servisní tým zase pozitivní zjištění, že se zvedla i teplota vzduchu, což jim dalo šanci, že se dožijí Vánoc a neumrznou na startu.

Závodů v Koutech se zúčastnilo téměř 100 děvčat a přes 100 chlapců

Pondělí 18.12. GS Kouty

V obřáku naši mladší žáci nezklamali. Anička Javůrková zajela svůj životní závod a obsadila skvělou 43. příčku a získala parádní body. Barča se na trať vrhla bez respektu a předvedla úžasnou jízdu, která byla ovšem příliš riskantní a vypadla již v prním kole. David Jozl opět předvedl, že letos má obřákovou formu a obsadil v žácích výborné 40. místo. Matěj Vávra bohužel neměl svůj den a nedokončil 2. kolo závodu. Ani Dádě se nedařilo a pondělní závod nedokončila.

deem201702

Úterý 19.12. GS Kouty

Těžkým úkolem bylo navázat na pondělní výsledky, které hodily laťku pěkně vysoko. Svého úkolu se nejlépe zhostil David Jozl se svým 38. místem. Chuť si napravil i Matěj, který obsadil skvělou 61. příčku z více jak 100 závodníků starších a mladších žáků. Naše dívky obsadily 57. příčku Barča a 60. Anička. Opět potvrdily svoje parádní pondělní jízdy. Dáda útočila ve druhém kole do TOP 7, bohužel drobné zaváhání a následný karamból ji připravily o naděje. Dáda ovšem potvrdila, že v letošní sezóně má i na pozice nejvyšší.

Tento lyžařský čtyřboj byl více než úspěšným tažením a naši závodníci se v silné konkurenci z celé ČR rozhodně neztratili. Výsledky byly více než překvapivé v pozitivním slova smyslu. Tešíme se na první RKZ a ODM v Čenkovicích.

Text a foto: David Myslivec