Head Vitalini Cup 25.-26.3.2017

Krkonoše/Vrchlabí - Na finále Head cupu jsme vyrazili již tradičně v pátek odpoledne v oslabené sestavě. Ve Vrchlabí se ubytovala skupina ve složení : Matěj Fiala, David Jozl, David Chroustovský – závoďáci , Roman Fiala – vedoucí zájezdu, Mirek

17498688 1317340384985712 6690460483779793974 n

Chroustovský – řidič, zastupující trenér,  přímo na sjezdovce STOH sehnala ubytování Zdenka Javůrková pro naší závodnici Aničku. Holky nasávaly atmosféru večerního Špindlu a chlapi nasávali ve Vrchlabí.

V sobotu v 8:30 jsme se všichni potkali na kopci a po prohlídce tratě se šlo do roboty. Sjezdovka byla parádně promrzlá a zaručovala kvalitní podmínky po celý závod. Navíc pořadatelé postavili zvlášt GS předžákům a přípravce. Jako první do závodu vyrazila Anička Javůrková. S tratí se popasovala velmi dobře, lyže držela na hranách a u branek si nechávala malou rezervu na příští sezonu. V tvrdé konkurenci dojela na pěkném 30. místě, v celkovém pořadí to stačilo na 36. místo. Na první závodní sezonu určitě statečný výkon. Následovaly naši předžáci Matěj s Davidem. Předvedli parádní čisté jízdy a vybojovali 4. a 11. místo , což v celkovém hodnocení poháru znamenalo pro Matěje 3. a pro Davida J. po slabším úvodu seriálu 19. pozici. Poslední šel do závodu přípravek David CH. , který svojí standartní jízdou uzavřel první desítku a splnil tak svá očekávání. V celkovém hodnocení to dalo na 13. místo. Po úvodním dnu tak mohla být Zdenka, trenér i vedoucí skupiny spokojení a večerem si ponasávat každý po svém. Tímto byla oficiální část pohárové série ukončena a těšili jsme se na neděli , kdy se měl uskutečnit „ sranda – závod“ teamů v paralelním GS. Vedoucí skupiny ovšem pořadatelům na špek neskočil a na neděli jsme se tak museli nachystat smrtelně vážně!

Ráno nás na svahu čekaly snad ještě lepší podmínky. Trať tvrdá , slunce svítilo jako blázen a tak Rofi neodolal posnídat. Do závodu se přihlásilo 54 čtyřčlenných družstev, podmínkou bylo minimálně jedna dívka a jeden závoďák z přípravky v teamu. Startovali postupně všichni členové družstva, další vždy po projetí cílem předchozího, časy byly měřeny individuálně, rozhodoval jejich součet. Všechna družstva jela postupně v modré i červené trati a součet časů určil jejich další osud. Dle odhadu HB realizačního teamu visela šance postoupit mezi nejlepších 8 družstev do dalších vyřazovacích bojů příliš vysoko. Všichni závodníci v pořadí David CH., Anička , Matěj a David J. jeli co to dalo , drobné chybky perfektně na svých GS korigovali a nutno podotknout , že velká část soupeřů obula na hustě postavený slalom právě SL lyže. Jaké bylo naše překvapení , když po první jízdě hlásil Rofi 5. nejrychlejší čas a po druhé v součtu obou jízd celkové 6. místo ! Bylo to skoro na pozdní snídani, ale musely jsme zpátky na start chystat se proti Černohorským drakům, kteří obsadili v kvalifikaci 3. místo. Najednou jsme cítili, že by to šlo i dál, sebevědomí bylo hodně nahoře. Opět nás čekaly dvě jízdy v modré a červené trati. Stejné startovní pořadí, stejné nasazení a tím pádem stejný výsledek ! Draci měli o vteřku a půl kratší křídla a na start druhého kola tak musely po svých ! Čekala nás červená trat´, která se jevila v lepším technickém stavu než sousední a úspěch byl na spadnutí. Ale místo něj přišel skoropád Davida CH. ve 4. bráně. Sice se mu podařilo zatáčku na patkách vykroutit, ale ztráta byla již příliš veliká. I když další závoďáci dělali co mohli, zvrátit průběh se již nepodařilo. Na chvíli sice zavládlo zklamání, ale celkový dojem z 6. místa zanechali HB-éčka určitě více než pozitivní. Více než kdy jindy vyniklo zejména teamové oblečení, které nám, myslím , mohou ostatní jenom závidět. Shodli jsme se na tom, že letošní sezona se velmi povedla a takovýto závěr si všechny děti zasloužily. Škoda jen, že jsme nebyly zastoupení ve větším počtu.

Text: Míra Ch.