Head Vitalini Cup 11.-12.3.2017

Krkonoše/Špindlerův Mlýn - Krásné slunečné počasí a výtečné sněhové podmínky přivítaly závodníky na Medvědíně 11.3. a 12.3. 2017 v dalším závodu Head Vitalini CUP. Trať obřího slalomu byla vytyčena ve spodní části černé sjezdovky

head medvedin 2017

na Medvědíně. Start je impozantní, téměř volný pád a první 4 branky v prudké části sjezdovky prověří odvahu i nejzkušenějších borců. Z naše oddílu se účastnili v kategorii přípravka Davídek Chroustovský a Esterka Baráková. V kategorii předžáci jeli Matěj Fiala a Honzík Barák. Závodu se účastnilo téměř 300 závodníků z celé republiky. Netypické na Medvědíně je obrácené pořadí startu věkových kategorií. Nejdříve jedou předžačky, poté předžáci a po přestavění trati přípravka dívky a nakonec chlapci. Slunečné a teplé počasí na jižním svahu vykonalo své. Trať měkla, přes snahu organizátorů vznikala koryta a seky.

Již v předžácích to bylo slušné rodeo. Matějka se s náročnou a rozbitou tratí popasoval výborně. Jako lasička se protáhl kolem branek a obsadil ve své kategorii těsné druhé místo. Honzík bojoval statečně, bohužel se mu nepodařilo udržet v optimální stopě a vypadnul v jedné z branek. V kategorii přípravka dívky Esterka odstartovala slušně, proletěla vrškem s mírným zakolísáním. Ve střední části trati však při nezvykle vyšší rychlosti nevešla správně mezi brány a bylo z toho DNF. Závod pokračoval, trať se horšila i přes usilí organizátorů. Již nebyla možná přestavba pro kategorii přípravka chlapci. Trať spíše připomínala tobogán. Davídek to tam poslal zcela bez bázně. Dostal takovou rychlost, že málem ujel vlastnímu stínu. Bohužel neodolal odstředivé síle a vjel do hlubokého nahrnutého sněhu. Následoval pád, který ve zdraví přežil. Též DNF.

Další den se jel obří slalom na témže místě. Slunce tolik nesvítilo, v noci a dopoledne byl slušný mráz a trať držela podstatně lépe. Mátějka na tvrdu umí, s tratí se popasoval opět výborně a opět byl o fous druhý. Ale výborná jízda i skvělý výsledek. Honzík byl na startu zamklý. Prudký a tvrdý kopec vzbuzoval respekt. Podle toho vypadala jízda, bázlivá, bez šťávy. Do cíle dojel na 39. místě. Esterka předvedla celkem bojovnou jízdu a obsadila slušné 21. místo. Davídek se na závod opět těšil, trať projel velmi pěkně a hlavně rychle. I když v cíli nebyl zcela spokojený. Obsadil krásné 9. místo. Pěkné.

Z Medvědína jsme odjížděli natěšení na vyvrcholení sezony v Říčkách a resp. Stohu.

Text: Petr B.