LPV Šacberk 10.3.2017

Vysočina/Šacberk - Tak jako Krakonoš je odvěkým ledovým vládcem Krkonoš, Yetti má své teritorium, tak i Vysočina má svého zimního vládce. Je jím již provařený sněhový Mozart (Pavel Havlíček), čehož si již všimla i ČT4 Sport.

 

Nikdo jiný totiž nemá každý rok k dispozici přes metr krásného ledového pokryvu svého kopce klidně i na konci března. Je to malý genius, je to všeobecně přezdívaný sněhový Mozart.

A právě díky němu žije lyžování na Vysočině od konce listopadu klidně až do dubna. Vyvrcholení letošního poháru Vysočiny, které proběhlo 10.3. za neskutečně nepříznivého počasí – teplo a déšť – mělo povrch jak na svěťáku v únoru. Všech více než dvě stě závodníků si užilo nádhernou tvrdou trať bez sebemenších koryt nejen díky Mozartovi, ale i díky skvělé péči „chemické čety“ pořádajícího HB SKITEAMu. Vše bylo jako vždy perfektně připraveno a na minutu přesně HBčky zorganizováno, takže se mohly odjet i dvě kola v žákovských kategoriích, což se jinde často nepodařilo. Všichni si užili skvělé závody a bojovalo se na krev. Domácí HB SKITEAM opět předvedl sílu své základny a v nevyhlášené soutěži všech týmů s převahou vyhrál a vybojoval největší počet medailí (celkem 14) - dvojnásobný proti hlavním konkurentům - SKI Viktoria Brno a SKI Velkému Meziříčí. Byly i kategorie (předžáci), kde HBčka mimo hattriku všech tří medailí přidali i čtvrté místo!

Lara Jozlová: „nasazení“

sacberk2017

A nyní domácí výsledky přehledně: V myšácích ulétl zbytku startovního pole Davídek Ryška skoro o dvě buchty, čímž hodil rukavici všem ostatním HB dětem. A ty ji zvedly a jely jak motorové myši: v přípravce cinkla stříbro Esterka Baráková, o bohužel jen o setinu čtvrtá Eliška Matoušková. Se staršíma holkama bojovaly statečně i jedenáctá Anička (Kuki) Policarová, čtrnáctá Natálka Šindelářová, sedmnáctá Magdalénka Klocová i dvacátá Lúca Havlíčková. I v chlapecké přípravce to cinklo stříbrem – Viki Jícha! V předžákyních jsme také cinkli – bronzová Áda Havlíčková porazila čtvrtou Báru Vávrovou. Další naše holky vybojovaly osmé místo Monička Policarová, dvanáctá Alenka Kuncová a třináctá Anča Javůrková. Zato u předžáků se musíme zastavit – byl to přebor oddílu! První Mates Fialu, stříbrný David Józlu, bronzový Honzík Baráku a ještě čtvrtý Matěj Vávru – všichni naši – HBčka. Mladší žáky vyhrál náš bývalý odchovanec Daniel Ryška (dnes Zahrobský racing). Ve straších žákyních zobla zlato Dáda (Lara) Jozlová a ve starších žácích bronz Danis Fiala. I v mužích to cinkalo stříbro Petr Vávra a bronz David Myslivec. Šestý Pavel Policar, jedenáctý Petr Barák a šestnáctý Pepča Necid. Nu a Family opět HB medailový hattrick – Vávrovi, Barákovi a Policarovi.

Jsou vám ta HBčka ale zatraceně rychlý oddíl!

Skvělá organizace dostala pochvaly od trenérů ostatních týmů, s bezva cenami pomohli sponzoři a partneři (třeba Purum Kraft). Velké poděkování patří i firmě ACO Industries k.s. Česká republika, která pro tento závod vyrobila originální medaile. Není pochyb, že příští ročník, ať se pojede na Šacberku kdykoli, bude skvěle připraven od Mozarta a zorganizován výjimečným HB SKITEAMem.

Text: Děda Ligety

Foto: Rofi