Předvánoční ÚKZ Dolní Morava a ÚKZ Kouty 17.-20.12.2016

Králický Sněžník/Jeseníky - Po dlouhé době se povedlo vypravit na závody ještě před Vánoci. letos dokonce na dvoje. Poslední předvánoční víkend se naši st. žáci Dáda "Lara" Jozlová a Dan "Dundee" Fiala vypravili na ÚKZ ve slalomu a obřáku. Podpořeni realizačním týmem ve složení servisman: Milan Jozl, spánkový manažer a správce kuchyně: Roman Fiala a trenér: David "Boža" Myslivec.

ukz2016

První dva dny nás čekaly slalomy na Dolní Moravě na nové sjezdovce Slamník, zejména první den panovalo exkluzivní počasí, jak můžete vidět na úvodní fotce. V první závodě bohužel Dáda nedokončila první kolo závodu zhruba tři branky před cílem a bohužel nevyužila možnosti zisku prvních bodů v sezóně. Dundee si první den vedl o poznání lépe. V prvním kole opatrnější jízdou bezproblémů postoupil do kola druhého, kde získal celkové 17. místo v kategorii mladších a starších žáků, která se od letoška jezdí dohromady. Pocity a dojmy našich závodníků si můžete poslechnout v následujících rozhovorech.

 

 

 

Další den byl na programu opět slalom, ale počasí už závodníkům tolik nepřálo a trať zahalila mlha. Dádě bohužel vypovědělo poslušnost zdraví a zkolila jí střevní viróza. Dáda statečně dojela až na kopec, ale její zdravotní stav jí nedovolil se postavit na start závodu. Dundee se tedy vypravil sám hájit barvy HáBéčka v dalším slalomu. Jízda byla o poznání dravější a razantnější. Díky tomu se danovi povedlo v nedělním slalomu obsadit 23. místo v kategorii žáků.

Na pondělí a úterý jsme vyrazili na obří slalomy do střediska Kouty, kde už nastoupila i Dáda. Středisko nás nadchlo dlouhými a skvěle upravenými sjezdovkami. Závodní sjezdovka byla úžasná a každý závodník zde mohl ukázat, co umí. V pondělním obřáku žáků obsadila Dáda 30. místo v konkurenci 53 závodnic. Dundee si bohužel vybral smolný den, protože ihned po startu mu vyplo vázání a skončil v blízkém lesíku. V úterý už nám počasí opět přálo a do Koutů jsme se vypravili znovu. Dobré výsledky na sebe nenechaly čekat. Dáda zlepšila svoje umístění z předchozího dne a obsadila 25. místo a Dundee si napravil náladu z předchozího dne a obsadil skvělou 20. příčku. Poslední den jsme zakončili úspěšně a po prohlídce střediska jsme se vydali zpět na Vysočinu.

 

 

 

Text, foto, video: David Myslivec