POH finále Říčky v Orlických horách 12.3.2016

Orlické hory/Říčky v Orlických horách - V polovině března jsme vyrazili na poslední závody série  10. Ročníku Poháru Orlických hor a Head cupu ve Špindlu. Na sobotní finálový závod, který se již tradičně jel na černé sjezdovce v Říčkách jsme

IMG 2895 kopie

přijeli v silné sestavě v zastoupení našich závodníků Matějky, Honzíka, Davida a Dády.

V sobotu se jela zároveň série POHU v Orlických horách i Head Cup v Krkonoších, ze strategických důvodů jsme zvolili na sobotu Říčky.

Maťejkovi je to už jedno, díky své famózní sezóně má o celkovém prvenství v Krkonošském i Orlickém poháru rozhodnuto již před finálovými závody. Ale Dáda s Davidem musí bojovat o celkové umístění na bedně tvrdě až do konce, Dáda musí dobře zajet, aby udržela celkově 2. místo a David je stejně jako loňský rok pod největším tlakem, musí vyhrát a ještě záleží na umístění největších soupeřů, aby dosáhl na celkové 3. místo v Poháru Orlických hor.

Sobotní počasí připomíná spíše začátek prosince, zima, přeháňky, jarní trať je měkká (nedrží) již po projetí prvních závodníků se začínají dělat díry, vidíme hodně pádů.

Jako první z našich vyráží na start Maťej, před cílem dojel závodníka, který měl pád, ale přesto získal první místo. Náš druhý závodník Honzík Barák se nelekl těžké trati a dojel si pěknou jízdou pro 17. místo z 32 závodníků. David startoval v rozbité trati pod velkým tlakem jeho riskantní jízda všechno nebo nic se vyplatila, koryta ustál a zvítězil. Mladší a starší žáci jeli dvě kola, jako jediná zástupkyně HB-skiteamu startovala Dáda, v součtu obou kol si dojela pro 5. místo, což Dádě stačilo na udržení 2. místa v celkovém pořadí.

Po odjetí finálového závodu nás čekalo vyhlášení vítězů a celkové slavnostní vyhlášení vítězů 10. série  Ročníku Poháru Orlických hor. První 3 z každé kategorii si odnesli pamětní skleněné poháry, hodnotné ceny a od sponzora soutěže voucher na oblečení Vitalini. Matěj Fiala v celé sérii obsadil 1.místo, David Jozl 3.místo a Dáda Jozlová 2.místo. Velká gratulace.

Text: Milan

Foto: Rofi