HEAD CUP 23.-24.1.2016

Krkonoše/Pec pod Sněžkou - Konečně se dočkali i příznivci krkonošského lyžařského klání. V Peci pod Sněžkou začal seriál závodů Krkonošského poháru, letos pod novým názvem HEAD CUP 2016. Na sjezdovce

IMG 2514

Javor se ve dvou dnech jely dva jednokolové obří slalomy. Za HB Ski Team přijeli bojovat tři závodníci: David Jozl, Matěj Fiala a Sebastian Pavlas. Všichni závodníci si s sebou přivezli rodinnou podporu v čele s trenérem Davidem.

Jako první se do startovního boxu postavil Matěj Fiala a předvedl fantastickou jízdu bez chyb s elegancí a plynulostí Šárky Záhrobské s výsledným časem připomínajícím kralování Mikaeli Shiffrinové. Mladej drzoun Matějka ukázal záda všem 214 závodníkům celého startovního pole Head Cupu. Jako druhý závodník odstartoval Séba a svojí povedenou jízdou se probojoval na vynikající patnácté místo.Třetí náš borec David dojel na skvělém osmém místě.

Sobotní úkol byl splněn, všichni naši závodníci se dostali do první losované patnáctky.

V neděli nás čekala prudká změna počasí, několikadenní mrazy přes noc vystřídalo téměř jarní počasí, trenér zavelel ke změně strategie večerního mazání (lyží).

Vedoucí muž přípravky Matějka potvrdil svojí skvěle načasovanou formu a s obrovským náskokem 2,51 vteřiny na druhého opět zvítězil. V kategorii předžactvo startoval jako první Séba, předvedl pěknou jízdu na hraně, ale v mírnější pasáži po velké chybě hodně ztratil, což nakonec stačilo na 31. místo. David vyrazil na trať hodně agresivně, do třetí odkloněné brány najel moc zpříma a lehnul, závod nevzdal, vyšlápnul a dokončil svojí jízdu na plnej plyn, ale s velkou ztrátou na posledním místě. 

Další závod poháru Head Cup se uskuteční 6.-7.2. v Černém dole, kde bude postavena určitě zase skvělá trať a závodníci HB Ski Teamu nasbírají pěkné body do celkového hodnocení.

text: Milan

foto: Rofi