POH Červená Voda 16.1.2016

Orlické hory/Červená Voda  -  První závod série Pohár Orlických Hor ( POH) byl odložený závod z 3.1. 2016. Jel se na skvěle připravené sjezdovce Heroltická v skiareálu Červená Voda 16.1. 2016.

DSC 8263 kopie

Po medailové žni v Olešnici se Hbéčka přesunuli do Červené Vody. Ubytování v apartmánu u Ručků bylo fajn, ráno proběhlo i bleskové mazání lyží. V noci trochu sněžilo a citelně přituhlo. Konečně zima jak se patří. Pája odjela na prezentaci a zakoupit permice. Zbytek teamu se náležitě nasnídal a nažhavil na závod. Servisáci se zapotili u ponku ve sklepě. V Červené Vodě klasika, dost místa na parkování, hodně lidí, prezentovalo se cca 270 závodníků. To bude mazec :-).

Složení teamu na závod bylo následující – přípravka Matějka F., Honzík B., předžáci Séba P., David J., mladší žáci Dáda J., Dan F., starší žák Šíma P.. Všichni jsme byli zvědaví v jaké formě vlastně jsme. Čekání na permice, fronta, nástup na vyhřívané sedačky, prohlídka trati pod Davidovým vedením. Ve frontě nám uvízl Séba, tak rychle na prohlídku a dohonit hlavní skupinu s Davidem. Trochu fofr od rána. Trať byla postavena klasicky, nahoře pěkně otevřené zleva doprava, po zlomu za zatáčkou trochu zavřenejší branky. Taktika byla jasná- zabalit, nezvedat, podhazovat nohy, po zlomu včas nadjíždět a čistě do cíle.

Počasí bylo krásné, mráz, slunce, prašan smíchaný s technickým jemným sněhem. Jen ty fronty, jediná páteřní sedačka nestíhala. Ale i jednu rozjížděcí jízdu stihli i nejmladší závodníci. Při předávání čísel se objevil jeden šotek, Honzík místo v přípravce měl přidělené startovní pořadí v předžácích( asi moc vyrostl:-)), po domluvě s p. Bryndou vše vyřešeno, po dojetí bude počítan jak má být v přípravce. Z našich závodníků jako první na trať vyrazil Matějka. Napálil to stylem start cíl bez chyb, bez zbytečného rozbalení a výsledkem bylo první místo ve velmi solidním čase 32,44s. Dokonce by měl i nejrychlejší čas v předžácích. Poté co odjely předžákyně, šli na start další nažhavení- Séba, Honzík a David. Séba má za sebou kvalitní podzimní přípravu a dostatečnou dávku umění i sebevědomí. Start i vršek trati bez chyb, škoda drobné chybky před koncem trati, i tak bral 6 místo s časem 33,52. Na třetího měl odstup pouhých 0,12 s. Honzík jel vršek vcelku slušně, ztrátu nabral dle svého mínění ke konci trati, kde vjel do hlubšího sněhu a výrazně zpomalil- čas 37,01s. Alespoň ví, kde to nechal. David J. patří dlouhodobě k favoritům, přestup do předžáků by měl zvládnout dobře. A to potvrdil třetím místem a časem 33.40s. Prý se také nevyhnul drobné chybě v závěru obřáku. Klukům možná trochu ovlivnilo výsledné časy drobné sněžení a zhoršená viditelnost, které se zrovna při jejich jízdách vyskytlo.

Mladší a starší žáci jeli dvě kola. Trať držela dobře, obtížnost zvláště pro starší žáky nebyla vysoká. Výsledkem byly minimální odstupy, každá chybička byla potrestána propadem v pořadí. V mladších žákyní zajela Dáda výsledné šesté místo souhrným časem 1:06:09( 33:23 a 32:86). Dundee Dan F. to vzal od startu pěkně zvostra, ale málo technická trať seděla spíše těžším borcům. Uvidíme na prudkém svahu,ledu a zavřených brankách. Výsledný čas 1:04:61(32:44 a 32:17) a sedmé místo. Šíma P. ukázal ve starších žácích, že se s ním tuto sezonu musí počítat na předním příčkách. Obsadil čtrvté místo časem 1:01:50 s odstupem 0,86 s na prvního. Neudělal žádnou viditelnou chybu, tam už může hrát roli namazání , materiál a podobné drobnosti.

V 15 hod. proběhlo vyhlášení, předány ceny, medaile a jedeme dál. Další závod POHu budou večerní Čenkovice 28.1. 2016. Už se těšíme.

Text: Petr Barák

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Foto: Rofi