Jihomoravský lyžařský pohár Olešnice 15.1.2016

Jihomoravský lyžařský pohár/ Olešnice na Moravě - Ve výjimečném termínu v pátek 15.1.2016 pozdě odpoledne se v Olešnici na Moravě uskutečnil první závod letošního roku v obřím slalomu v rámci

12507244 1755876817973581 4510533703024091622 n

Jihomoravského lyžařského poháru . Závodníci byli natěšeni a jejich počet byl opravdu velký. Za HáBečka se na start postavilo 10 závodníků.

Jako první vyjely na trať Myšáci dívky, kde jsme měli jedinou zástupkyni v Lucinku Havlíčkovou, která se umístila na pěkném 8 .místě z 11.

Další naše závodnice Eliška Matoušková bojovala poprvé v kategorii přípravka dívky, kde byla nejmladší ročník a umístila se na krásném 11. místě z 22. V přípravce chlapci byla famózní podívaná na jízdu Matěje Fialy, který zajel bezkonkurenčně nejrychlejší čas a získal tak 1. místo.

V kategorii předžáci dívky jsme měli dvě závodnice Barušku Vávrovou a Áďu Havlíčkovou. Holky bojovaly statečně, byly též nejmladší v této kategorii a zajely krásné Baru 6 a Aďa 7. místo. Pekelně rychlé bylo i další želízko v ohni David Jozl, který bez zaváhání vyhrál kategorii předžáci chlapci. I Matěj Vávra zabojoval a 6.místo je perfektní.

A jeho starší sestra Dáda Jozlová svojí krásnou, rychlou a bezchybnou jízdou si zajela pro první místo v kategorii Mladší žačky.

Po té přišel hřeb večera a odstartovala ho kategorie Open Ženy a kategorie Open Muži. Kde se na start postavili a odstartovali v pořadí David Myslivec, Milan Jozl a Petr Vávra. Svoji brilantní jízdou vyhrál Petr Vávra, Milan Jozl se umístil na skvělém 4. místě a David Myslivec vybojoval 3. místo.

Všem moc gratulujeme a těšíme se na další start, který bude na domácí půdě na Šacberku.

Text a foto: Jana Matoušková