Grasski 2015

Grasski 2015 - Jako každý rok, tak i letos začala travařská sezóna od května víkendovými soustředěními. Vystřídala se opět řada tradičních areálů, mezi které přibyl jeden, pro travní lyžování, zcela nový – Javorník u Liberce,

unnamed6

na kterém se následně jel úvodní závod Českého poháru. Dále se soustředění konalo ve Štítné nad Vláří, kde se letos konalo Mistrovství světa juniorů; v Horní Lhotě u Opavy a v Českých Petrovicích v O. h.

Soustředění proběhla víceméně slibně. Obešla se skoro bez pádů, snad jen 3 malé pády za všechna čtyři soustředění, ale na závěr posledního víkendu v Petrovicích jsem v tréninku slalomu vjel do jedné z děr v trati, a že těch děr nebylo na sjezdovce zrovna málo, a přerotoval se vrchní částí těla. Luplo mi v zádech a zbytek sjezdovky sem sjel už jen tak, abych vůbec dojel dolu v kuse. Hned po zastavení jsem se zády nemohl bez bolesti vůbec pohnout. Toto poranění zad mě limitovalo prakticky na dvě třetiny celé sezóny a hlavně v nejdůležitějším letošním závodě vůbec – MSJ. Zmeškal jsem hned pár úvodních mezinárodních závodů, kterými závodní sezóna začínala. Po odeznění bolesti jsem absolvoval troje závody, mezi kterými byly dva ČP (Javorník a Horní Lhota) a jeden SP (Předklášteří u Tišnova, kde jsem nedokončil ani jednu disciplínu). Ale už na třetím závodě, právě v Horní Lhotě, se mi bolest zad začala vracet. Což mi zase zabránilo v tréninku a přípravě na MSJ. Bohužel teprve necelý týden před MSJ se zjistilo, že mám celou dobu pod lopatkou skřípnutý sval (jestli se to tak dá nazvat, přesný název už si nepamatuju) a to způsobovalo vracející se bolest. Takže na Mistrovství jsem odjížděl ještě s bolavými zády a podle toho pak vypadaly i výsledky. Dojel jsem pouze jednu ze čtyř disciplín a to Super-G, kde jsem skončil na 10. místě. Slalom a super-kombinaci jsem nedojel a v poslední disciplíně – obřím slalomu – jsem ani neodstartoval kvůli porouchání vázání na startu.

V následujícím zbytku sezóny se mi naopak docela dařilo, a tak jsem si alespoň spravil chuť. Odjel jsem ještě 2 závody ČP (ve Štítné a MČR v Předklášteří) a finální závod SP na Kaprunu (RAK), což byl můj jediný závod v zahraničí letos. Díky výhodné lokalitě zde bylo i dost diváků. Kopec se mi líbil, díky příznivému počasí byla sjezdovka pokryta hustou trávou, která nádherně držela lyže v oblouku. Byl rychlý a dost členitý s různými vlnami, na několika místech se dokonce někomu lyže odlepovaly od země. Právě v kombinačním kole slalomu jsem zde zajel jízdu, se kterou jsem byl naprosto spokojen.
Následně na českém poháru ve Štítné jsem vyhrál slalom, což mě moc potěšilo. Slalom je má nejoblíbenější a nejhlavnější disciplína.

Některé výsledky ze závodů 2015:
ČP: Štítná nad Vláří – slalom (1), super-G (3), obří slalom (4)
Javorník – slalom (5), super-G (5), obří slalom (6)
MČR Předklášteří – slalom (3), super-G (3)
SP: Kaprun – super-G (23), kombinace (22), obří slalom (19)
MSJ: Štítná – super-G (10)

Text a foto: Adam Hromádko