UKZ Špindlerův Mlýn (Stoh) 4.-5.3.2015

Krkonoše/Špindlerův Mlýn - ve dnech 4. 5. dubna se konaly letošní poslední uzemní kvalifikační závody žáku ve slalomu a obřím slalomu. Závody proběhly na fisové sjezdovce na Stohu ve Špindlu. Tohoto závodu se

IMG 1249

z HB ski teamu zúčastnili pouze Dan Fiala a Dáda Jozlová.

V Krkonoších překvapivě panovaly na začátku dubna nejlepší sněhové podmínky za celou letošní sezonu, během předchozího týdne napadlo až 50 cm prašanu. Na závody jsme měli pěkné počasí, polojasno a mráz, jenom škoda povrchu trati, na měkkém podkladu se již po projetí pár závodníků dělaly díry.    

Pěkný víkend začal prudkým a obtížným výjezdem na chalupu, který pobavil Romana. První den se jel nečekaně slalom, na který jsme nebyli připraveni, ale i přesto jsme se na obtížné trati předvedli. Slalom se jel dvoukolově po prvním kole byla Dáda po třech pádech na posledním místě ale druhé kolo bylo všechno jinak, obřáková jízda bez pádu nám vynesla celkově předposlední místo.

Dan závod v sobotu i v neděli nedokončil, v obou dnech nám vypnulo vázání, pro nás z toho plyne poučení na náročné žákovské závody na velkých kopcích, nestačí mít nastavené vázání, které bez problémů zvládne celou sezonu na Šacbeku.  Druhý den jsme jeli jednokolový obřák. Dáda se umístila na 13 místě z 29 holek a Danovi ve spodní pasáži opět vypla lyže.

Slunečný, ale přesto namáhavý víkend jsme zakončili v Dětenicích ve středověké krčmě, kde na nás čekalo velké překvapení. Doporučuji jako tip na výlet 

 

Text: Dáda Jozlová

Foto: Rofi