LPV suchý slalom na Fajťáku 7.10.2012

Vysočina/Fajtův kopec - V neděli se naši závodníci zúčastnili dalšího z přípravných závodů LPV. Tentokrát se jednalo o suchý slalom na Fajťáku, kde zdejší organizátoři již tradičně připravili parádní trať, která byla postavena 
fj2012.jpg
na velmi mírném svahu.
Závodníky od začátku do konce bičovaly provazy deště. Nepříznivé podmínky, ale téměř nikoho neodradily.
 
Na závod se přijel podívat i předseda Alberto a trenér David, kteří s našimi závodníky absolvovali důkladnou prohlídku závodního slalomu. Našim závodníkům se podařilo získat 5 medailí. Čtyři zlaté medaile získali účastníci ledovcového soustředění na Hintertuxu, čímž trenérům jasně vzkázali, že nominace na soustředění byla zasloužená. Jednalo se o Moniku Policarovou (Myšáci), Veroniku Jíchovou (Přípravka), Daniela Ryšku (Přípravka) a Danielu Jozlovou (Předžactvo). Medailisty doplnil i Vojtěch Kněžíček, který si doběhl pro bronz. Se čtvrtým místem se musel spokojit trenér David Myslivec (Dospělí), který zaostal 22 setin za třetím Petrem Suchánkem. V této kategorii obsadil 7. místo Jirka Ryška. V ženské kategorii se umístila na 5. místě Tereza Kárníková a na 7. místě Monika Policarová. Krásné 7. místo obsadil David Jozl. Bojovný výkon předvedla i nejmladší závodnice HáBéčka Anička Kuky Policarová, která překonala velký odpor ke svému startovnímu číslu a obsadila 10. příčku.
Nyní je před našimi závodníky poslední z přípravných závodů. Jedná se o suchý slalom v Hlinsku. Týden poté již naši závodníci míří opět na ledovec. Tentokrát se bude jednat o ledovec Pitztal, kde budou dále pilovat rychlost a techniku.
 
{gallery}galerie/134{/gallery}
 
Text: Jesse, Foto: Jirka Ryška