První závodní víkend podzimní části LPV 17.-19.9.2011

Vysočina/Třebíčsko - O uplynulém víkendu se někteří naši závodníci zúčastnili závodů podzimní části LPV. Jako první byl na programu přespolní běh Mathyase Žďárského v Kožichovicích. Na start se za HáBéčko postavila pouze naše naděje Gabča
behy11.jpg
Fialová, která si zde odbyla premiéru v kategorii mladší žákyně. Z tohoto závodu si bohužel odvezla pouze bramborovou medaili. Ovšem rozdíli byly velice těsné na trati dlouhé 1500 m scházelo Gabče na 2.místo pouhých 0,7 s.
V neděli byl na programu suchý slalom na Jalovci, zde už mělo HáBéčko silnější zastoupení. Ani konkurence ovšem nespala, i když zaspala. A tak na poslední chvíli dorazil i silný tým Meteoru. V neděli už naplno zazářila naše závodnice Gabča, která byla natolik znechucená sobotní bramborou, že si doběhla rovnou pro zlatou placku na zlepšení nálady. Po loňské sezóně LPV by se mohlo Gabče přezdívat "Dvojka"., protože ve všech závodech LPV loni dosáhla na stříbrnou příčku. Zřejmě se jí tato přezdívka asi nezalíbila a tak se vydala zlatou cestou.
V dalších kategoriích se nám již bohužel tolik nedařilo. Náš největší favorit kategorie dospělých Suchoš měl smůlu a hned v druhé bráně udělal přemet, po kterém následně odstoupil. O velice pěkný výsledek se postaral Patrik Guhl, který získal 4.místo. V kategorii dospělých jasně dominoval Meteor, který získal zlato jak v ženách Anna Štěpánková a v mužích Lukáš Vecheta.
Další naši závodníci se umístili následovně Vojta Kněžíček (5.místo), Tereza Kárníková (5.místo), David Myslivec (7.místo) a Martin Kněžíček (9.místo). 

gabca_1_beh.jpg

Na závěr zajímavá statistika, kterou zpracoval Pavel Kremláček z nedělního závodu.

Počet startujících z jednotlivých klubů:
SK SKI Třebíč 25 závodníků
SKI klub Velké Meziříčí 22 závodníků
HB SKI Team   8 závodníků
SK Nové Město na Moravě 5 závodníků
SKI Česká Třebová   4 závodníci
SK Meteor Brno   4 závodníci
SKI  Team Victoria Brno   2 závodníci
SKI klub Špindl   1 závodník
Budíkovice   1 závodní

Kompletní výsledky obou závodů najdete na následujícím odkazu:

Autor: Jesse