Letní soustředění v Chřenovicích 26. - 28.8.2011

Vysočina/Chřenovice - Letošní soustředění bylo podle mě velmi organizačně zdařilé a vskutku výjimečné i co se týče počasí. Tak tedy začnu hezky popořadě. Sraz jsme si dali na kolech v pátek snad v nejteplejším dni v roce (35 stupňů) - v Perknově,
chr11.jpg
     
kde se sešla zatím menší část oddílu. V tomto téměř tropickém vedru jsme jeli směr Ledeč nad Sázavou přes vísky Veselý Ždár, Dobrou Vodu, Služátky, Vilémovice a Josefodol, kde se k nám přidal Tomáš Fiala a pokračovali dál. Po náročné parné cestě jsme se v Ledči zastavili na zaslouženou vychlazenou kofolu. Po krátkém odpočinku a sebrání dalších sil jsme vyrazili na místo činu do Chřenovic. Zbývalo nám již pár km do cíle, když se naše celá skupina nechtěně rozdělila v kopci za Ledčí na skupiny dvě. Stalo se tak, že jsme já, Pavel a Kachlík čekali na zbytek skupiny, která stále nejela. Následně jsme si řekli, že na ně počkáme opodál, přičemž netušeně jsme na polní křižovatce odbočili na nesprávnou cestu. Mezitím předvádí Yvča kaskaderské kousky druhé skupině cyklistů, když se na kamenité cestě zřítí z kola a Adam ji pak musí sbírat po částech. Polní cestou jsme sjeli až do tamních lesů a museli jsme se doslova houštím prodírat na trnité pole, odkud jsme zvolili cestu jinou, po které jsme zase pro změnu sjeli do travnatých luk až k řece Sázavě. Po pár telefonátech, kudy vlastně jet, jsme vyšlápli náročný kopec nahoru a vydali se konečně tou správnou cestou. Je třeba napsat, že jsme skutečně poznali krušné polní a lesní cesty na ledečské Vysočině jak z kopce tak do kopce. Po těchto náročných výkonech se nám stala odměnou zapadlá hospoda v Chřenovicích, odkud jsme šťastně dorazili do kempu. Večer jsme všichni spokojeně seděli u ohně a opékali buřty a před spaním se nám představilo velice sehrané a úspěšné kytarové duo z Prahy Alberto & Ingemar. Jako hosty si přizvali ještě Petra Casku alias sporťáka a mamču Hanču Kachlíkovou. Sobota začala vydatnou snídaní a poté následovalo balanční cvičení a kruhový trénink, který dal zabrat všem bez výjimky. Po vynikající svíčkové k obědu se náš oddíl přesunul vlakem do Ledče, kde pro nás u břehu řeky Sázavy byly připraveny lodě, na kterých jsme měli namířeno opět do tábora v Chřenovicích. Jako minulý rok jsme si udělali při cestě na lodích zastávku u rodiny Policarů, kde nás čekala trampolína, na níž jsme si dali dost zabrat cvičebními metodami pro sjezdové lyžování. 
chr_spol.jpg
Po tomto tréninku nás čekalo pro všechny velice příjemné pohoštění od paní Ligetiové. Během tohoto dne se počasí značně ochladilo a teplota klesla na neskutečných 12 stupňů Celsia a k tomu začaly deštivé přeháňky, které přešly ve vytrvalý déšť. I za tohoto počasí jsme pokračovali směrem na tábor a neodpustili jsme si ani zastávku U Vlka, kde se naše posádka posilnila grogem a čajem s rumem. Když jsme dorazili do tábora, na pár z nás padl silný spánek. K večerním hodinám za silného deště začalo grilování vynikajících vepřových a kuřecích steaků a  sud s vynikající Plzní se brzy vyprázdnil. My jsme ovšem nezaháleli a vyrazili jsme do blízké hospody s kastrolem pro pivo, které jsme si v kempu nabírali naběračkou. Nutno dodat, že po tomto náročném a dlouhém dni nás čekal silný spánek. 
sprint_chr.jpg
Nedělní ráno jsme začali příjemnou rozcvičkou. Udělali jsme si krátký výběh na druhý břeh řeky a zpět do tábora, kde jsme se řádně protáhli. Posnídali jsme, chvilku si oddychli a na pořádku dne následovaly člunkové běhy, žabáky a kačáky, do kterých se chtělo vskutku málokomu. Během dne se počasí hezky vybralo a celá neděla zůstala slunečná. Zanedlouho přijela paní Fialová, která pro nás všechny připravila výbornou knedlíčkovou polévku a báječné kuře s rýží a okurkovým salátem. Zkrátka naprosto exkluzivní oběd. Přiblížil se nám tak konec letošního soustředění, na které budou jistě mnozí nás rádi vzpomínat. Domů se všichni dostali bez zranění, nicméně věřím, že pár z nás své svaly cítí. Hlavně nás cyklisty, které čekala ještě cesta zpět do Havlíčkova Brodu přes Lipnici nad Sázavou. Zpáteční jízdu velmi okořenil skvělý kaskadérský polet Michala Hromádka, který se katapultoval ze svého kola s bidonem v ruce. Michal proletěl kolem skupinky zamotán do svého kola. Výbuch smíchu nešlo zastavit. Michal pád absolvoval bez většího zranění a pokračovalo se dál. Při stoupání došla řada i na Davida, kterému v ostrém stoupání na Lipnici spadl řetěz. Než stihl vyhodit nohy z pedálů už bylo pozdě. Po chvilce už Adam vyprošťuje trenéra přímo ze škarpy plné sakra pálivých kopřiv. Následuje zastávka v krásné hospůdce na Lipnici. Nutno zdůraznit výkon Toma, který s námi frčel až do Brodu a zpět do Ledče. Tak za rok v Chřenovicích zase Ahóóóój ! :-)

Fotky:
http://hbskiteam.rajce.idnes.cz/II._Letni_soustredeni_Chrenovice_29.-28.8.2011/

Autor: Ondra, Jesse