SP Předklášteří 6.-8.8.2011

Tišnov/Předklášteří - První srpnový víkend se po deseti letech na technicky náročný svah v Předklášteří vrátily mezinárodní závody FIS a závod světového poháru. K obvyklé sestavě se ještě přidali David a Terka jako fotografové a fanoušci.
spp11.jpg 

V pátek se jako obvykle uskutečnil trénink obřáku na další den. Počasí nám moc nepřálo a na kopci objevily první bahnité skvrny, které se postupem času jen zhoršovaly. Na sobotu byly připraveny závody dvoukolového obřího slalomu a super-G a ještě k tomu stále pršelo. Střídali jsme pořád dokola holiny, lyžáky, holiny, lyžáky, holiny, lyžáky. Sice pozdě, ale přece se po závodech počasí umoudřilo. Na startovní listině obřího slalomu bylo 43 závodníků, mnozí z nich pro náročnost trati, kopce a nepřízeň počasí závod nedokončili. Stejně tak to bylo i v dalších dvou disciplínách. Nám se v obřáku dařilo dobře (Adam - 17. místo, Michal - 20. místo). V super obřím slalomu se nám už tak nedařilo a umístili jsme až v dolní části výsledkové listiny (Adam - 36. místo, Michal - 38. místo). Po vyčerpávajícím dni plném závodů, deště a dusna jsme už jen čekali na nedělní slalom, který byl součástí programu světového poháru. První kolo stavěl trenér české reprezentace Daniel Mačát. Do druhého kola se doslova probojovalo jen 20 závodníků, ostatní si na prvním kole vylámali zuby a závod nedokončili (mezi nimi byl i Adam). Michal skončil po prvním kole na 13. příčce a tudíž mohl bojovat o první desítku. Bohužel v kritickém místě, kde mělo problémy několik závodníků, Michal spadl. Obsadil "jen" 15.místo - pro něj i tak nejlepší dosavadní výsledek. Z vítězství se radoval český reprezentant Jan Němec. Byl to pro něj čtyřiašedesátý vyhraný závod SP. Za 14 dní nás čeká rakouský Wilhelmsburg.

autor: HROM        
   
Hodnocení trenéra:
Tento víkend můžeme považovat pro závodníky HB SKI TEAMu jako nejúspěšnější v historii. Kluci udělali v této sezóně obrovský kus práce. Svah na Klínku v Předklášteří jim vyhovuje, protože se jedná o lehčí závodníky, kteří se na technických a prudkých svazích dokáží lépe prosadit. Oba také na Klínku během sezóny trénují v rámci reprezentačního soustředění i individuálních tréninků, což je pro ně další výhoda. Kluci se nenechali vystresovat velkým závodem a jeli, co umí. V obřím slalomu se oba prosadili do první dvacítky a bez většího zaváhání zvládli obě kola. Trať to nebyla vůbec jednoduchá - o tom svědčí zaváhání mnoha světových lyžařů. V super-G zajeli kluci svojí standartní jízdu, která byla opět bez větších chyb. Super-G se jelo na mírnějším svahu, tudíž oba kluci se svojí váhou ztráceli, ale předvedli pěknou jízdu, která je dobrým předpokladem pro kombinačí závody. Tento předpoklad zúročil již letos jednou Adam, který před mesícem na SP v Olešnici právě superkombinaci skončil na skvělém 17.místě! V neděli čekala naše závodníky jejich parádní disciplína - slalom, kde mají oba bratři vždy největší šance. Oba se do prvního kola vrhli naprosto naplno. První se na trati objevil Adam, který bohužel vypadl ve spodní části trati, kde byly zkrácené vzdálenosti mezi branami, a Adam nezachytil změnu rytmu jako spousta dalších závodníků. Chvíli po něm se vydal na trať starší bratr Michal. Ten se postaral o velké překvapení dne. Po dlouhé závodní a tréninkové pauze, kterou zapříčinila operace ruky, prolétnul trať ve třináctém nejlepším čase. Ve druhém kole mohl účit na první desítku. Rada trenéra zněla hlavně udržet svojí skvělou pozici. Michal se bohužel stal obětí terénních nerovností pod velkou hranou jako spousta dalších ve druhém kole a spadl. Velmi rychle se vrátil do trati a obsadil konečnou 15. příčku ve slalomu SP. Tím se Michal postaral o nejlepší výsledek v travním lyžování ve svojí závodní kariéře, ale i v rámci HB SKI TEAMu! Doufejme, že tyto skvělé výsledky kluky pořádně nakoply do dalších závodů této sezóny, která ještě zdaleka nekončí. Před námi jsou závody ve Wilhelmsburgu, kde se bude bojovat o nominace na MSJ a MS. Zde je pár fotek, které jsem během víkendu v Předklášteří nafotil.

Foto:

Zde ještě můžete zhlédnou záznam ČT4 sport z nedělního slalomu:

Trenér              
David Myslivec