NISSAN PATROL - SKIERING TRACTOR 31.12.2010

Vysočina/Ledeč nad Sázavou - No to by nebyli bláznivá HáBéčka, aby na silvestra nevymysleli nějakou akci! Jak proběhla výzva jejich netem, na detašovaném soukromém svahu v Ledči proběhl již druhý ročník výzvy "NISSAN PATROL -
patrol2010.jpg
SKIERING TRACTOR". Vzhledem k přetíženosti, a tím nepoužitelnosti, všech oficiálních vleků a sjezdovek na silvestra nejen na Vysočině jsme nemohli jen tak bez lyží čekat na nový rok. Vymysleli jsme pro HBSkiteam juniory několik disciplin za traktorově obutým starým Patrolem (i ten pochází od Horské služby ČR), který umí na sněhu i se zátěží často několika lyžařů vyvinout v terénu podstatně vyšší rychlosti, než v Česku velmi populární motoskiering (což jsme vlastním průzkumem s KTM 450 EXC prokázali).

Jasně jsme definovali dicipliny:
1) Nejrychlejší vlek na světě - na (Patrolem již před vánocemi) dobře uježděném a vypreparovaném modro-červeném svahu, jsme cestou nahoru dokázali s Gabčou a Smetákem vyvinout příjemných 52 km/h, kde ony vlály a Patrol ve smyku hrabal.
2) Cestou dolů se konal mírný modrý slalom, zakončený můstkem (cca. 5m letu) s povinnou roznožkou. Vzhledem ke kvalitě HB závodnic a modrému nádechu svahu jsme museli vynaleznout tzv. "Ledečský prak" (katapult), kde jsme závodnice nahoře "urycholali" Patrolem i cestou dolů na cca. 50km/h, abychom v momentě odpojení (a zvukového signálu) strhli Patrola do strany na volnou louku - alespoň s mírným pocitem bezpečnosti našich dětí.
3) Absolutní rychlostní rekord na volné louce (viz. video) byl výrazně ztížen předem pečlivě připravenými zasněženými zmrzlými krtinami, které nepřekvapivě více ohrožovaly Patrol, než ve vajíčku mrznoucí HB závodnice. Když začal Patrol skákat vzduchem a tlumení šlo na doraz, skončili jsme na dosažených 65km/h ve volném terénu s našimi juniorkami na laně. Silniční rekordy z jiných akcí jsou výrazně vyšší, ale z trestně-právních důvodů je nebudeme uvádět.

Nutno podotknout, že pouze Smeták rozororal nosem pár zmrzlých krtin, ale jinak se celá akce v podstatě obešla bez krve a zlomenin. Bezesporu všechny velmi bavila, nevíme jestli víc nás, papírově dospělé, nebo naše HB Ski děti.
Fotky z obou ročníků a zejména video níže berte jednak jako důkaz těchto tvrzení, ale i jako pozvánku na další ročník, který se může konat třeba za měsíc, když to podmínky umožní. U bláznů jsou Vám dveře kdykoli otevřené...

{gallery}galerie/123{/gallery}

Video