Nejdelší obřáky světa 28.3.2010

Itálie/Jižní Tyrolsko - Letos se naše členka Iva Nováková opět vydala na nejdelší obřák světa Gardenissimu a k tomu si ještě přidala závod Lussarissimo (podobný extrém). Jak si letos naše členka vedla se dočtete v následujících řádcích.
vg10.jpg
Lussarissimo se konalo v oblasti Tarvisia 20.3.2010 a Iva se ho zůčastnila poprvé. Sjezdovka je dlouhá 4 km a vede z krásné hory Monte Santo di Lussari do městečka Camporosso vedle Tarvisia. Sjezdovka je krásně členitá, něco jako méňě obtížný Sasslong dle slov Ivy. Závod byl pěkně zorganizovaný. Na startu byla většina Italů, sem tam nějaci Slovinci a Rakušáci. Startujících na tomto závodě nebylo tolik jako na Gardenissimě, která se konala týden poté. Iva jako jediná Česka na startu se vydala na trať hned na začátku. Tento závod se jede ve dvou tratích paralelně vedle sebe. Bohužel měla smůlu, protože jí sestřelil závodník z vedlejší trati, který zřejmě totálně ztratil orientaci. Iva ze srážky vyvázla naštěstí jenom s modřinami. Naší závodnici byl nabídnut náhradní start, protože za srážku nemohla, ale to bohužel už nebylo v jejích silách.
  ivaondra.jpg
Iva a letošní vítěz Gardenissimy Ondra Bank

Gardenissima
se konala o týden později ve Val Gardeně. Letos byla mimořádná tím, že přijel a zvítězil Ondra Bank ve druhém nejrychlejším čase historie tohoto závodu! Iva v celkovém hodnocení obsadila 359.místo a ve své kategorii 6.místo! Bohužel letos sloučili dvě kategorie, takže Iva přišla o medaili.