Krušné chvíle v Krušných horách 20.3.2010

Krušné hory/Neklid - V sobotu se naši závodníci Terka, Adam a David zúčastnili závodu Jáchymovský tolar. Jednalo se o obří slalom, který byl postaven na členité červené sjezdovce ve Skiareálu Neklid. Jak to probíhalo? Budíček nás čekal v 4:30,
poté tři a půl hodiny autem. Čím blíž jsme byli k horám, tím víc pršelo. Ve slejváku a větru marně čekáme na prezentaci. Po hodině se nám podaří zaprezentovat. Následně sjezdovku zahalily mraky a déšť pokračuje. Oblíkání a prohlídka tratě proběhla v dešti. Start byl posunut o hodinu, ale naštěstí přestalo alespoň pršet. Bohužel mlha je stále tak hustá, že je vidět do druhé brány maximálně. Náš start se posouvá a nálada je asi tak 25 suchů! Startujeme v pořadí David, Terka, Adam. Trať zdobí už lehčí koryta, ale ujde to! Konečně pěkný členitý obřák! Horní rychlostní pasáž absolvujeme všichni bez problémů. Ovšem střední pasáž a přechod do přesazených bran byl opravdu klíčovou záležitostí. Zde David drobně zaváhal a přišel o potřebnou rychlost. Tereza v této pasáži bohužel v jedné z bran padá na vnitřní lyži, ale rychle se sbírá a pokračuje v závodě. Adam projíždí bez většího problému a jede bez zbytečných chyb. Dopadli jsme následovně: Adam 1.místo (starší žáci), David 2.místo (Muži), Tereza 2.místo (Ženy). Vezeme domů 3 tolary z Jáchymova.