O HB Ski Team

schnals09

Lyžařský oddíl byl založen na začátku roku 2005 pod vedením závodníka Davida Myslivce (juniorského reprezentanta ČR v travním lyžování a závodníka alpských disciplín). Zúčastnili jsme se téměř všech závodů Poháru vysočiny a Poháru škol Vysočiny. Téměř na všech těchto závodech jsme se umístili na stupních vítězů a ne jednou i na stupínku nejvyšším. Náš klub momentálně kolem 30 členů všech věkových kategorií. Zaměřujeme se na alpské, travní lyžování a snowboarding. V sezóně 2009/10 jsme zaznamenali velké úspěchy v travním i alpském lyžování. Naše cíle pro novou sezónu jsou : umístění do 6. místa v celkovém hodnocení Poháru Vysočiny v každé kategorii, kde máme zastoupení, účast talentovaných závodníků na republikových soutěžích, zvyšení počtu startujících za HB SKI TEAM na travních lyžích.

Napsali o nás

Historie

2005

 • neoficiální založení oddílu HB SKI TEAM (Michal Hromádko, Aleš Kocman, David Myslivec)

2006

 • březen - závodníci Michal a Adam Hromádko začínají trénovat i na travních lyžích
 • září – oficiální registrace oddílu u Ministerstva vnitra ČR se zaměřením na alpské a travní lyžování, snowboarding
  spuštěn náš první oficiální web : www.hbskiteam.ic.cz/index2.htm
 • listopad – první oddílové soustředění na rakouském ledovci Kitzsteinhorn

2007

 • září - Adam Hromádko získává 2 bronzové medaile v kategorii Mladší žáci na MČR v travním lyžování
 • listopad – druhé oddílové soustředění na Kitzsteinhornu s pronajatou pistou na obří slalom

2008

 • leden - přecházíme na nové webové stránky s redakčním systémem a na doménu www.hbskiteam.cz
 • červen –  HB SKI TEAM se podílí na spolupořádání SK8 závodů českého poháru v Havlíčkově Brodě, kterých se
  účastní náš člen Pavel Novotný a zárověň je organizuje za pomoci Jiřího Wicheho 
 • září - náš oddíl poprvé pořádá závody na travních lyžích pod názvem Silly Hill Contest v Horní Krupé na domácím svahu. Disciplíny jsou paralelní obří slalom a rychlostní závod
 • říjen, listopad - někteří závodníci se účastní dokonce dvou ledovcových soustředění na Kitzsteinhornu

2009

 • únor - náš oddíl pořádá na Šacberku své první závody Lyžařského poháru Vysočiny v zimě, jako jediný oddíl na Havlíčkobrodsku, naši závodníci na domácím závodě získávají 2 zlata a 2 bronzy, závodu se účastní kolem 120 závodníků všech věkových kategorií
 • červen - HB SKI TEAM se podílí na spolupořádání 2.ročníku SK8 závodů Českého poháru v Havlíčkově Brodě, který se účastní naši členové Pavel Novotný a Jiří Wiche 
 • říjen, listopad - naši závodníci se účastní dvou ledovcových soustředění na Kitzsteinhornu a Schnalstalu

2010

 • březen - náš oddíl pořádá 2.ročník LPV na Šacberku, závodu se účastí rekordních 180 závodníků, naši závodníci získávají osm medailí a z toho dvě zlaté!
 • duben - David Myslivec získává poprvé celkové prvenství v LPV v kategorii DOSPĚLÍ a Martin Kachlíř získává poprvé celkové prveství v kategorii MASTERS,
 • červen - HB SKI TEAM se podílí na spolupořádání 3.ročníku SK8 závodů Českého poháru v Havlíčkově Brodě, kterého se účastní náš člen Pavel Novotný.
 • srpen - náš oddíl pořádá první letní soustředění  v táboře v Chřenovicích u Ledče n./S.
 • září - návrat travního lyžování na Vysočinu – aneb 4.ČPv travním lyžování na Fajťáku ve Velkém Meziříčí, kterého se zúčastnili i dva naši členové –Adam Hromádko a David Myslivec.
 • říjen - část našeho oddílu se připravuje na následující sezonu na rakouském ledovci Kitzsteinhorn (Kaprun).
 • listopad - naši závodníci se účastní 2. letošního soustředění naitalském ledovci Schnalstal.

2011

 • leden - naši členové Gabča (předžáci) a Tom (junioři) Fialovi vybojovali zlatý double v závodě „Červená open“ ve Špindlerově Mlýně. V rámci ČP Masters na stejné sjezdovce získal 1.místo Martin Kachlíř a 2.místo Iva Nováková.
 • březen - HB SKI Team pořádá již 3.ročník LPV na Šacberku, který je rovněž finálovým závodem LPV 2011. Naši závodníci získávají 12 cenných kovů – 1zlatou, 7 stříbrných a 4 bronzové.
 • duben - I. Mezinárodní mistrovství "Česko-Slovenska 2011"nejmladších lyžařů se zúčastnila i Monička Policarová  (r.nar.2006) a získala v obrovské konkurenci krásné 3.místo. -„7 statečných“ z našeho oddílu se poprvé – až na Ivu Novákovou, která má s tímto závodem již  dobré zkušenosti – zúčastnilo nejdelšího závodu obřího slalomu na světě, závodu Gardenissima, v italské Val Gardeně. Všech sedm závodníků zvládlo dlouhý brankový boj úspěšně, avšak nejlépe Martin Kachlíř 2.místem ve své věkové kategorii.
 • červenec - závodník Adam Hromádko si skvělým 17.tým místem (v superkombinaci) v závodě Světového poháru  travního lyžování v Olešniciv Orlických horách zajistil své první pohárové body. - část oddílu se zúčastnila 1.letního soustředění v tomto roce, a to na horské chalupě v Horní Lipce nedaleko Kralického Sněžníku.
 • srpen - 2.letní oddílové soustředění v Chřenovicích.
 • říjen – většina členů oddílu absolvovala v lyžařském středisku ledovce Pitztal první sněhové obloučky v sezoně 

2011/2012

 • listopad - druhé oddílové soustředění na Kitzsteinhornu.