Závody Šacberk 28.2.2009

Vysočina/Šacberk - Tento víkend pořádál havlíčkobrodský HB SKI TEAM lyžařské závody na sjezdovce Šacberk u Jihlavy. Jednalo se o veřejný obří slalom v rámci Lyžařského poháru Vysočiny 2008/2009. Úroveň však byla velice vysoká! Mezi jednotlivými
závodníky často rozhodovali pouhé setiny sekundy. Na start sobotního závodu se postavilo bezmála 140 závodníků všech věkových kategorií. Nejmladší závodníkům bylo pouhých 5 let a nejstaršímu 68 let. Ze závodníků HB SKI TEAM se nejlépe umístili Adam Hromádko (starší žáci), který vyhrál svojí kategorii. Adam dokolane využil výhody domácího kopce a trati, kterou stavil jeho trenér a zvítězil s náskokem 7 desetin sekundy. Jízdou za hranicí rizika zvítězil náš Martin Kachlíř v nejvíce obsazené kategorii mužů. V můžích jsme získali i cenné 3.místo, které obsadil Petr Suchánek. Krásnou bronzovou medaili si odvezla naše zástupkyně v nejmladší kategorii (Myšáci) Tereza Křižanovská. V kategorii juniorek se umístila na 4.místě Tereza Kárníková, které opět těsně utekla medaile. Tereza ovšem stále drží vedení v celkovém hodnocení. Na pěkném 5.místě se umístil Michal Hromádko (Junioři). Bílý cirkus Poháru Vysočiny se následující víkend 8.března přemístí na Harusův kopec u NMNM a poté bude pokračovat dál. Ohlasy účastníků byly pozitivní, takže pokud počasí dovolí, tak se můžete příští zimu zase těšit!